2011. április 26., kedd

Homework Day

Hú! Ma én annyi, de annyi angolleckét megcsináltam, hogy az valami hihetetlen. Holnap megint suli. Egyrészt hiányzott, mert jók szoktak lenni az órák (nagy részük). Másrészt nem, mert nincs kedvem holnap reggel korán kelni. Eltűntek a gitárpengetőim. Szomorú.

Végezetül zene, amit ma kismilliószór hallgattam meg!

2011. április 25., hétfő

23

Mai bejegyzésem címe 23, azaz huszonhárom. Ennyi nap telt el azóta, mióta az utolsó posztot közzétettem. Ahhoz képest, hogy megígértem a rendszeres irkálást, nagyon-nagyon lusta vagyok. Most megpróbálom összefoglalni az elmúlt 23 nap történéseit, nem biztos hogy időrendben lesz, nem biztos, hogy minden eszembe fog jutni az elmúlt időszakról, de majd igyekszem.

Szóval. Írtam TZ-ket, jól sikerültek, javítottam egy csomót az átlagomon. Nem vagyok stréber, de azért számít, és ez ugrott be elsőként. Volt a nagypapámnak születésnapja. Jó sokat gitároztam, tanultam új számokat, az AC/DC mániám még mindig ugyanolyan intenzitású, mint 23 napja, ha nem erősebb. Kaptam egy új pénztárcát, amin gitár van. [Igaz ez még Márciusban történt, de gitárállványt is kaptam, ha már témánál vagyunk]. Volt Húsvét, locsolkodtam, tele is ettem magamat. Ma leszedtem a szobám ajtajának külső feléről pár odaragasztott cuccot, pontosabban egy "Egy kis pihenés még nem ölt meg senkit" feliratot tartalmazó lapot, és egy Live Long and Prosper jelet mutató kézről készült fotót. Tettem fel helyette egy AC/DC logót, egy Gibson SG - Angus Young Signaturet a névadóval, egy Nirvana logót, egy Fender Jaguart, és egy Gary Moore képet. Ja meg egy Nyitva-Zárva táblát, amit majd tudok forgatni, és az tök jó! =D Múlt pénteken voltam Andinál gitározni. Felhúroztuk keresztapuja régi gitárját, aztán zúztunk! :D A gitár nagyon bejött nekem, Stratocaster forma, fekete, fehér koptatóval. A márkáját nem jegyeztem meg, semmi komoly. A kis tekerőgombocskákból csak a hangerőszabályzó volt fent, a másik kettőt megette az idő, vagy nem tudom. Mindenesetre nagyon jó volt, élveztem. Amúgy az ajtómra még tervezek kirakni képet egy Stratocasterről, Joe Bonamassáról, egy Ibanez GSA-60-ról, dalszövegrészleteket, és természetesen egy képet a saját gitáromról. Tök jól fog kinézni. Ja, és az egész fekete-fehér, mert most nincs színes patron a nyomtatóban. De talán jobb is, nekem tetszik így B/W-ban. Na, egész hosszú bejegyzés lett, remélem mostmár ténylegesen többször veszem rá magam az írásra. Végezetül zenék következnek, ajánlatos a meghallgatásuk :)

1. Gary Moore - The Loner

Ez egy instrumentális gitárra írt dal a nemrég elhunyt mestertől. Elhatároztam, hogy (ritmusgitáros természet ide, vagy oda) amint kapok egy elektromos gitárt, ez lesz az első dal amit megtanulok rajta. Egyszerűen gyönyörű:



2. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night

Ezt a számot eredetileg egy blues-zenész írta, de Kurték feldolgozták. Nem fűznék hozzá további kommenteket.



3. AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap

Végül egy kis könnyed rock :D Nehogy valaki lehangolódjon az előző kettőtől (Mint Kurték gitárjai a Where Did You Sleep Last Nightnál fél hanggal ^^ Höhö, gitáros vicc. Höhö.) Bon Scottal, mert ezt így szeretem :)

2011. április 2., szombat

Still Alive

Itt vagyok még, nem feledkeztem el a blogról, csak se kedvem, se időm nem volt írni. Megérkezett a tavasz, úgy tűnik! Ennek örülök. Közeledik az FCE... Június 6-7. Jaj! A héten voltak a suliban amerikai diákok, és kitakarították az udvart. Jöhetnének a szobámba is takarítani. Tegnap megnéztem a Black Swant. Nagyon tetszett, megérdemelte az Oscart. Azt még megemlíteném, hogy angolul néztem, angol felirattal, és végig értettem = nem kellett semmit szótárban megkeresni. Úgyhogy büszke is vagyok magamra.

2011. március 12., szombat

KarMUN

Az utóbbi három napom tulajdonképp a KarMUN jegyében telt el, ami nem más, mint Karinthy Modell United Nations. Azaz olyasféle diák-ENSZ. Itt voltam admin, vagyis az Administrative Staff tagja, akiknek feladata rendkívül szerteágazó volt, lehetett:
- Levelet hordani [A különféle termekben leveleket kézbesíteni]
- Pakolni [Termeket rendezgetni, official partyk után takarítani]
- Büfésnek lenni
- Mindenesnek lenni

Én büfés voltam, bár alapból levelezős szerettem volna lenni. A delegáltak különféle Committeekben [bizottságokban] és Councilokban [tanácsokban] dolgoztak. Vitatkoztak mindenféle témán, nem tudom pontosan min.

A büfébe a szünetekben jártak le a delegáltak, akiknek egy része külföldi volt. Igazából lehet, hogy földönkívüli. Vagy android. Kávén és üdítőn élő android. Két és fél nap alatt felélték az italkészletet. Voltak érdekes emberek is. Például a Mugos néni: Csütörtökön odaállított egy bögrével, hogy ott hagyhatja -e, csak előbb megkérdezte [angolul] hogy erre van -e lehetőség. Pff, ne tudjátok meg mennyire hadart, egyszerűen nem értettem. Végül otthagyta. Egész nap. És pénteken sem kereste. Végül ma megláttam ismét, és a kezében volt egy ugyanolyan bögre, de az eredeti még mindig nálunk volt. Végül visszakerült hozzá, szerencsére. Hirtelen többet nem tudok mondani róla =D Tetszett. Jövőre is megyek.

2011. március 10., csütörtök

Birthday

Hűha :D Ma van a születésnapom. Nagyon sokan felköszöntöttek, kaptam szép dolgokat :) Elkezdődött a KarMUN, büfés vagyok. Ma igazából nem nagyon kellett semmit csinálnom, majd holnap. Meg szombaton. Nővéremtől szereztem be új tollakat, nagyon jó velük írni. Délután elkezdtem megtanulni a Hell's Bellst, ami igazából nem kifejezetten bonyolult, csak gyakorolni kell :D Egy kicsit a dal hátteréről:

"Loughborough Leicestershire közepén található a Carillon torony. Az emlékművet a Nagy háború és a Második Világháború áldozatainak emlékére állították. A 200 láb magas toronyban 47 harang található.

A legnagyobb harang a Denison Bell melyen a következő szöveg olvasható: Büszkeséggel és szeretettel emlékezünk a három francia unokánkra, akik Franciaországban haltak hősi halált: >>John William Taylor , Courcelette , 1916 ; Gerald Bardsley Taylor , St Quentin 1918 ; Arnold Bradley Taylor , Contalmaison , 1916 ; fiai John William Taylornak (1853 - 1919) , unokái John William Taylornak (1827 - 1906) , Edmund Denison Taylor ezen harangok közül a legnagyobbnak adományozója 1923.<< Ezen harang hangját rögzítette 24 mikrofonnal Tony Platt, melyet a Black In Black albumon hallhattok. A Denison Bell 4 tonna súlyú. Az AC/DC turnékon ezen harang fél tonnás változatát láthattjátok, amelyet a J. Taylor & sons harangöntő műhelyben készítettek." [Forrás: http://www.acdc-blackice-tour.com/acdc-story/acdc-blackice-tour-story-14.html]

A dal az 1980-ban elhunyt énekes, Bon Scott, a banda előző frontembere emlékére íródott.

2011. március 7., hétfő

Happy Monday!

Ez a nap elég fárasztó volt. De reggel megelőztem Brigit, egy pár másodperccel :D Tényleg nem vagyok a toppon, szóval fogalmam sincs, mit írhatnék. Inkább rakok zenét.

2011. március 6., vasárnap

"Kis" kihagyás

Üdv!

Az a helyzet, hogy -magam sem tudom miért- elhanyagoltam a blogot. Időközben voltam még pár koncerten, kopottabb lett a gitárom, hosszabb lett a hajam. Volt Karácsony, Szilveszter, félévi hajrá. Most eltökéltem, hogy rendszeresen fogok írni ide. Remélem, tényleg így lesz.