Hú! Ma én annyi, de annyi angolleckét megcsináltam, hogy az valami hihetetlen. Holnap megint suli. Egyrészt hiányzott, mert jók szoktak lenni az órák (nagy részük). Másrészt nem, mert nincs kedvem holnap reggel korán kelni. Eltűntek a gitárpengetőim. Szomorú.
Végezetül zene, amit ma kismilliószór hallgattam meg!
2011. április 26., kedd
2011. április 25., hétfő
23
Mai bejegyzésem címe 23, azaz huszonhárom. Ennyi nap telt el azóta, mióta az utolsó posztot közzétettem. Ahhoz képest, hogy megígértem a rendszeres irkálást, nagyon-nagyon lusta vagyok. Most megpróbálom összefoglalni az elmúlt 23 nap történéseit, nem biztos hogy időrendben lesz, nem biztos, hogy minden eszembe fog jutni az elmúlt időszakról, de majd igyekszem.
Szóval. Írtam TZ-ket, jól sikerültek, javítottam egy csomót az átlagomon. Nem vagyok stréber, de azért számít, és ez ugrott be elsőként. Volt a nagypapámnak születésnapja. Jó sokat gitároztam, tanultam új számokat, az AC/DC mániám még mindig ugyanolyan intenzitású, mint 23 napja, ha nem erősebb. Kaptam egy új pénztárcát, amin gitár van. [Igaz ez még Márciusban történt, de gitárállványt is kaptam, ha már témánál vagyunk]. Volt Húsvét, locsolkodtam, tele is ettem magamat. Ma leszedtem a szobám ajtajának külső feléről pár odaragasztott cuccot, pontosabban egy "Egy kis pihenés még nem ölt meg senkit" feliratot tartalmazó lapot, és egy Live Long and Prosper jelet mutató kézről készült fotót. Tettem fel helyette egy AC/DC logót, egy Gibson SG - Angus Young Signaturet a névadóval, egy Nirvana logót, egy Fender Jaguart, és egy Gary Moore képet. Ja meg egy Nyitva-Zárva táblát, amit majd tudok forgatni, és az tök jó! =D Múlt pénteken voltam Andinál gitározni. Felhúroztuk keresztapuja régi gitárját, aztán zúztunk! :D A gitár nagyon bejött nekem, Stratocaster forma, fekete, fehér koptatóval. A márkáját nem jegyeztem meg, semmi komoly. A kis tekerőgombocskákból csak a hangerőszabályzó volt fent, a másik kettőt megette az idő, vagy nem tudom. Mindenesetre nagyon jó volt, élveztem. Amúgy az ajtómra még tervezek kirakni képet egy Stratocasterről, Joe Bonamassáról, egy Ibanez GSA-60-ról, dalszövegrészleteket, és természetesen egy képet a saját gitáromról. Tök jól fog kinézni. Ja, és az egész fekete-fehér, mert most nincs színes patron a nyomtatóban. De talán jobb is, nekem tetszik így B/W-ban. Na, egész hosszú bejegyzés lett, remélem mostmár ténylegesen többször veszem rá magam az írásra. Végezetül zenék következnek, ajánlatos a meghallgatásuk :)
1. Gary Moore - The Loner
Ez egy instrumentális gitárra írt dal a nemrég elhunyt mestertől. Elhatároztam, hogy (ritmusgitáros természet ide, vagy oda) amint kapok egy elektromos gitárt, ez lesz az első dal amit megtanulok rajta. Egyszerűen gyönyörű:
2. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
Ezt a számot eredetileg egy blues-zenész írta, de Kurték feldolgozták. Nem fűznék hozzá további kommenteket.
3. AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Végül egy kis könnyed rock :D Nehogy valaki lehangolódjon az előző kettőtől (Mint Kurték gitárjai a Where Did You Sleep Last Nightnál fél hanggal ^^ Höhö, gitáros vicc. Höhö.) Bon Scottal, mert ezt így szeretem :)
Szóval. Írtam TZ-ket, jól sikerültek, javítottam egy csomót az átlagomon. Nem vagyok stréber, de azért számít, és ez ugrott be elsőként. Volt a nagypapámnak születésnapja. Jó sokat gitároztam, tanultam új számokat, az AC/DC mániám még mindig ugyanolyan intenzitású, mint 23 napja, ha nem erősebb. Kaptam egy új pénztárcát, amin gitár van. [Igaz ez még Márciusban történt, de gitárállványt is kaptam, ha már témánál vagyunk]. Volt Húsvét, locsolkodtam, tele is ettem magamat. Ma leszedtem a szobám ajtajának külső feléről pár odaragasztott cuccot, pontosabban egy "Egy kis pihenés még nem ölt meg senkit" feliratot tartalmazó lapot, és egy Live Long and Prosper jelet mutató kézről készült fotót. Tettem fel helyette egy AC/DC logót, egy Gibson SG - Angus Young Signaturet a névadóval, egy Nirvana logót, egy Fender Jaguart, és egy Gary Moore képet. Ja meg egy Nyitva-Zárva táblát, amit majd tudok forgatni, és az tök jó! =D Múlt pénteken voltam Andinál gitározni. Felhúroztuk keresztapuja régi gitárját, aztán zúztunk! :D A gitár nagyon bejött nekem, Stratocaster forma, fekete, fehér koptatóval. A márkáját nem jegyeztem meg, semmi komoly. A kis tekerőgombocskákból csak a hangerőszabályzó volt fent, a másik kettőt megette az idő, vagy nem tudom. Mindenesetre nagyon jó volt, élveztem. Amúgy az ajtómra még tervezek kirakni képet egy Stratocasterről, Joe Bonamassáról, egy Ibanez GSA-60-ról, dalszövegrészleteket, és természetesen egy képet a saját gitáromról. Tök jól fog kinézni. Ja, és az egész fekete-fehér, mert most nincs színes patron a nyomtatóban. De talán jobb is, nekem tetszik így B/W-ban. Na, egész hosszú bejegyzés lett, remélem mostmár ténylegesen többször veszem rá magam az írásra. Végezetül zenék következnek, ajánlatos a meghallgatásuk :)
1. Gary Moore - The Loner
Ez egy instrumentális gitárra írt dal a nemrég elhunyt mestertől. Elhatároztam, hogy (ritmusgitáros természet ide, vagy oda) amint kapok egy elektromos gitárt, ez lesz az első dal amit megtanulok rajta. Egyszerűen gyönyörű:
2. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
Ezt a számot eredetileg egy blues-zenész írta, de Kurték feldolgozták. Nem fűznék hozzá további kommenteket.
3. AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Végül egy kis könnyed rock :D Nehogy valaki lehangolódjon az előző kettőtől (Mint Kurték gitárjai a Where Did You Sleep Last Nightnál fél hanggal ^^ Höhö, gitáros vicc. Höhö.) Bon Scottal, mert ezt így szeretem :)
2011. április 2., szombat
Still Alive
Itt vagyok még, nem feledkeztem el a blogról, csak se kedvem, se időm nem volt írni. Megérkezett a tavasz, úgy tűnik! Ennek örülök. Közeledik az FCE... Június 6-7. Jaj! A héten voltak a suliban amerikai diákok, és kitakarították az udvart. Jöhetnének a szobámba is takarítani. Tegnap megnéztem a Black Swant. Nagyon tetszett, megérdemelte az Oscart. Azt még megemlíteném, hogy angolul néztem, angol felirattal, és végig értettem = nem kellett semmit szótárban megkeresni. Úgyhogy büszke is vagyok magamra.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)