Mai bejegyzésem címe 23, azaz huszonhárom. Ennyi nap telt el azóta, mióta az utolsó posztot közzétettem. Ahhoz képest, hogy megígértem a rendszeres irkálást, nagyon-nagyon lusta vagyok. Most megpróbálom összefoglalni az elmúlt 23 nap történéseit, nem biztos hogy időrendben lesz, nem biztos, hogy minden eszembe fog jutni az elmúlt időszakról, de majd igyekszem.
Szóval. Írtam TZ-ket, jól sikerültek, javítottam egy csomót az átlagomon. Nem vagyok stréber, de azért számít, és ez ugrott be elsőként. Volt a nagypapámnak születésnapja. Jó sokat gitároztam, tanultam új számokat, az AC/DC mániám még mindig ugyanolyan intenzitású, mint 23 napja, ha nem erősebb. Kaptam egy új pénztárcát, amin gitár van. [Igaz ez még Márciusban történt, de gitárállványt is kaptam, ha már témánál vagyunk]. Volt Húsvét, locsolkodtam, tele is ettem magamat. Ma leszedtem a szobám ajtajának külső feléről pár odaragasztott cuccot, pontosabban egy "Egy kis pihenés még nem ölt meg senkit" feliratot tartalmazó lapot, és egy Live Long and Prosper jelet mutató kézről készült fotót. Tettem fel helyette egy AC/DC logót, egy Gibson SG - Angus Young Signaturet a névadóval, egy Nirvana logót, egy Fender Jaguart, és egy Gary Moore képet. Ja meg egy Nyitva-Zárva táblát, amit majd tudok forgatni, és az tök jó! =D Múlt pénteken voltam Andinál gitározni. Felhúroztuk keresztapuja régi gitárját, aztán zúztunk! :D A gitár nagyon bejött nekem, Stratocaster forma, fekete, fehér koptatóval. A márkáját nem jegyeztem meg, semmi komoly. A kis tekerőgombocskákból csak a hangerőszabályzó volt fent, a másik kettőt megette az idő, vagy nem tudom. Mindenesetre nagyon jó volt, élveztem. Amúgy az ajtómra még tervezek kirakni képet egy Stratocasterről, Joe Bonamassáról, egy Ibanez GSA-60-ról, dalszövegrészleteket, és természetesen egy képet a saját gitáromról. Tök jól fog kinézni. Ja, és az egész fekete-fehér, mert most nincs színes patron a nyomtatóban. De talán jobb is, nekem tetszik így B/W-ban. Na, egész hosszú bejegyzés lett, remélem mostmár ténylegesen többször veszem rá magam az írásra. Végezetül zenék következnek, ajánlatos a meghallgatásuk :)
1. Gary Moore - The Loner
Ez egy instrumentális gitárra írt dal a nemrég elhunyt mestertől. Elhatároztam, hogy (ritmusgitáros természet ide, vagy oda) amint kapok egy elektromos gitárt, ez lesz az első dal amit megtanulok rajta. Egyszerűen gyönyörű:
2. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
Ezt a számot eredetileg egy blues-zenész írta, de Kurték feldolgozták. Nem fűznék hozzá további kommenteket.
3. AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Végül egy kis könnyed rock :D Nehogy valaki lehangolódjon az előző kettőtől (Mint Kurték gitárjai a Where Did You Sleep Last Nightnál fél hanggal ^^ Höhö, gitáros vicc. Höhö.) Bon Scottal, mert ezt így szeretem :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése