Az utóbbi három napom tulajdonképp a KarMUN jegyében telt el, ami nem más, mint Karinthy Modell United Nations. Azaz olyasféle diák-ENSZ. Itt voltam admin, vagyis az Administrative Staff tagja, akiknek feladata rendkívül szerteágazó volt, lehetett:
- Levelet hordani [A különféle termekben leveleket kézbesíteni]
- Pakolni [Termeket rendezgetni, official partyk után takarítani]
- Büfésnek lenni
- Mindenesnek lenni
Én büfés voltam, bár alapból levelezős szerettem volna lenni. A delegáltak különféle Committeekben [bizottságokban] és Councilokban [tanácsokban] dolgoztak. Vitatkoztak mindenféle témán, nem tudom pontosan min.
A büfébe a szünetekben jártak le a delegáltak, akiknek egy része külföldi volt. Igazából lehet, hogy földönkívüli. Vagy android. Kávén és üdítőn élő android. Két és fél nap alatt felélték az italkészletet. Voltak érdekes emberek is. Például a Mugos néni: Csütörtökön odaállított egy bögrével, hogy ott hagyhatja -e, csak előbb megkérdezte [angolul] hogy erre van -e lehetőség. Pff, ne tudjátok meg mennyire hadart, egyszerűen nem értettem. Végül otthagyta. Egész nap. És pénteken sem kereste. Végül ma megláttam ismét, és a kezében volt egy ugyanolyan bögre, de az eredeti még mindig nálunk volt. Végül visszakerült hozzá, szerencsére. Hirtelen többet nem tudok mondani róla =D Tetszett. Jövőre is megyek.
2011. március 12., szombat
2011. március 10., csütörtök
Birthday
Hűha :D Ma van a születésnapom. Nagyon sokan felköszöntöttek, kaptam szép dolgokat :) Elkezdődött a KarMUN, büfés vagyok. Ma igazából nem nagyon kellett semmit csinálnom, majd holnap. Meg szombaton. Nővéremtől szereztem be új tollakat, nagyon jó velük írni. Délután elkezdtem megtanulni a Hell's Bellst, ami igazából nem kifejezetten bonyolult, csak gyakorolni kell :D Egy kicsit a dal hátteréről:
"Loughborough Leicestershire közepén található a Carillon torony. Az emlékművet a Nagy háború és a Második Világháború áldozatainak emlékére állították. A 200 láb magas toronyban 47 harang található.
A legnagyobb harang a Denison Bell melyen a következő szöveg olvasható: Büszkeséggel és szeretettel emlékezünk a három francia unokánkra, akik Franciaországban haltak hősi halált: >>John William Taylor , Courcelette , 1916 ; Gerald Bardsley Taylor , St Quentin 1918 ; Arnold Bradley Taylor , Contalmaison , 1916 ; fiai John William Taylornak (1853 - 1919) , unokái John William Taylornak (1827 - 1906) , Edmund Denison Taylor ezen harangok közül a legnagyobbnak adományozója 1923.<< Ezen harang hangját rögzítette 24 mikrofonnal Tony Platt, melyet a Black In Black albumon hallhattok. A Denison Bell 4 tonna súlyú. Az AC/DC turnékon ezen harang fél tonnás változatát láthattjátok, amelyet a J. Taylor & sons harangöntő műhelyben készítettek." [Forrás: http://www.acdc-blackice-tour.com/acdc-story/acdc-blackice-tour-story-14.html]
A dal az 1980-ban elhunyt énekes, Bon Scott, a banda előző frontembere emlékére íródott.
"Loughborough Leicestershire közepén található a Carillon torony. Az emlékművet a Nagy háború és a Második Világháború áldozatainak emlékére állították. A 200 láb magas toronyban 47 harang található.
A legnagyobb harang a Denison Bell melyen a következő szöveg olvasható: Büszkeséggel és szeretettel emlékezünk a három francia unokánkra, akik Franciaországban haltak hősi halált: >>John William Taylor , Courcelette , 1916 ; Gerald Bardsley Taylor , St Quentin 1918 ; Arnold Bradley Taylor , Contalmaison , 1916 ; fiai John William Taylornak (1853 - 1919) , unokái John William Taylornak (1827 - 1906) , Edmund Denison Taylor ezen harangok közül a legnagyobbnak adományozója 1923.<< Ezen harang hangját rögzítette 24 mikrofonnal Tony Platt, melyet a Black In Black albumon hallhattok. A Denison Bell 4 tonna súlyú. Az AC/DC turnékon ezen harang fél tonnás változatát láthattjátok, amelyet a J. Taylor & sons harangöntő műhelyben készítettek." [Forrás: http://www.acdc-blackice-tour.com/acdc-story/acdc-blackice-tour-story-14.html]
A dal az 1980-ban elhunyt énekes, Bon Scott, a banda előző frontembere emlékére íródott.
2011. március 7., hétfő
Happy Monday!
Ez a nap elég fárasztó volt. De reggel megelőztem Brigit, egy pár másodperccel :D Tényleg nem vagyok a toppon, szóval fogalmam sincs, mit írhatnék. Inkább rakok zenét.
2011. március 6., vasárnap
"Kis" kihagyás
Üdv!
Az a helyzet, hogy -magam sem tudom miért- elhanyagoltam a blogot. Időközben voltam még pár koncerten, kopottabb lett a gitárom, hosszabb lett a hajam. Volt Karácsony, Szilveszter, félévi hajrá. Most eltökéltem, hogy rendszeresen fogok írni ide. Remélem, tényleg így lesz.
Az a helyzet, hogy -magam sem tudom miért- elhanyagoltam a blogot. Időközben voltam még pár koncerten, kopottabb lett a gitárom, hosszabb lett a hajam. Volt Karácsony, Szilveszter, félévi hajrá. Most eltökéltem, hogy rendszeresen fogok írni ide. Remélem, tényleg így lesz.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)