Hűha :D Ma van a születésnapom. Nagyon sokan felköszöntöttek, kaptam szép dolgokat :) Elkezdődött a KarMUN, büfés vagyok. Ma igazából nem nagyon kellett semmit csinálnom, majd holnap. Meg szombaton. Nővéremtől szereztem be új tollakat, nagyon jó velük írni. Délután elkezdtem megtanulni a Hell's Bellst, ami igazából nem kifejezetten bonyolult, csak gyakorolni kell :D Egy kicsit a dal hátteréről:
"Loughborough Leicestershire közepén található a Carillon torony. Az emlékművet a Nagy háború és a Második Világháború áldozatainak emlékére állították. A 200 láb magas toronyban 47 harang található.
A legnagyobb harang a Denison Bell melyen a következő szöveg olvasható: Büszkeséggel és szeretettel emlékezünk a három francia unokánkra, akik Franciaországban haltak hősi halált: >>John William Taylor , Courcelette , 1916 ; Gerald Bardsley Taylor , St Quentin 1918 ; Arnold Bradley Taylor , Contalmaison , 1916 ; fiai John William Taylornak (1853 - 1919) , unokái John William Taylornak (1827 - 1906) , Edmund Denison Taylor ezen harangok közül a legnagyobbnak adományozója 1923.<<
Ezen harang hangját rögzítette 24 mikrofonnal Tony Platt, melyet a Black In Black albumon hallhattok. A Denison Bell 4 tonna súlyú. Az AC/DC turnékon ezen harang fél tonnás változatát láthattjátok, amelyet a J. Taylor & sons harangöntő műhelyben készítettek."
[Forrás: http://www.acdc-blackice-tour.com/acdc-story/acdc-blackice-tour-story-14.html]
A dal az 1980-ban elhunyt énekes, Bon Scott, a banda előző frontembere emlékére íródott.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése